niedziela, 12 stycznia 2014

Moja organizacja ☺

1. Kalendarz.
Kalendarz jest podstawową rzeczą do dobrej organizacji. Ja w swoim kalendarzu zapisuje ważne daty typu urodziny bliskich, daty sprawdzianów i ważnych prac domowych. W tym kalendarzu piszę też kiedy mam napisać wpis na bloga i o czym ma on być :)

2. Plan dnia.
Plan dnia to bardzo ciekawa rzecz. Gdy odpowiednio zorganizuje sobie dzień to tak naprawdę znajdę czas na wszystko. Ja swoje plany piszę codziennie przed snem w moim notesie. Polecam wszystkim taką formę organizacji i powtarzam: gdy zorganizujesz sobie dobrze dzień to znajdziesz czas na wszystko trzeba tylko chcieć i odpowiednio się do tego przyłożyć. Jedna kartka mojego notesu to jeden dzień. Pod moim planem dnia zapisuję różne inne informacje np. po szkole wypuścić szynszyla, przed szkołą wyjść z psem, nauczyć się na sprawdzian z historii itp. Podsumowując na samym początku mam taki ogólny plan dnia, a na końcu takie rozwinięcie tego planu.

3. Organizator
Pomysł z organizatorem znalazłam na wielu blogach które czytam. A co się znajduje w moim organizatorze? Jest on podzielony na kilka rozdziałów:
Szkoła- :  mam tam różne kserówki ze szkoły które dostaje od nauczycieli i też te które ja drukuję, mam napisane kiedy mam fizykę( bo my mamy fizykę ruchomą), mam plan lekcji z 1D <3, mam napisane kiedy mamy wolne, kiedy mamy ferie, koniec roku, kiedy mamy wystawiane oceny itd.
Ćwiczenia- mam tam napisane rzeczy związane z moją małą dietą, zapisuje tam też codziennie ile waże i przede wszystkim mam tam harmonogram ćwiczeń. Ja osobiście ćwiczę rano, wieczorem i po szkole. Mam zapisane jakie mam zrobić ćwiczenia i ile czasu mam na nie poświęcić.
Blog- wiadomo piszę tam różne pomysły na wpisy.
Angielski- w tym rozdziale zapisuje sobie różne słowa, zdania, cytaty które muszę zapamiętać, piszę opowiadania, opisy po angielsku bo bardzo mi zależy na tym aby jak najlepiej umieć angielski.
Inne- w tym rozdziale mam różne różności. Bardzo często są tam listy zakupów. Ostatnio dodałam tam moją listę must have na wiosnę, mimo iż jeszcze jest zima :), dodałam też szkic mojego pokoju ze zmianami bo mam ochotę jakoś przerobić mój pokój ale to wymaga naprawdę dużo czasu. Bardzo polecam taki organizator, ja swój różowy segregator kupiłam  w empiku za 10zł i markerem napisałam i narysowałam drobnostki żeby nie było pusto.
I teraz kilka moich świętych zasad :)
- Nie odkładaj rzeczy na potem,                                  -Bądź pozytywnie nastawiona,
- Najpierw obowiązki potem przyjemności,                 -Zrób przerwę kiedy tego potrzebujesz,
- Szykuj ubrania wieczorem, nie rano przed szkołą!      -Skup się i nie rozpraszaj się!6 komentarzy:

 1. świetny post

  http://diary-teens.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry pomysł na posta. Ja też muszę sobie zakupić jakiś kalendarz i koniecznie założyć organizer.

  my-world-lol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Super : )

  jeta-jeeta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Organizowanie dnia, moja zmora ;d

  http://niepasujacy-element.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. zasady - jak najbardziej ok!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie organizuję dnia, nie potrafiłabym się go trzymać. U mnie wszystko na spontanie wychodzi :) Zapraszam do sb :* http://fioletowywlos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń